Katholieke stichting wijzigt naam door seksueel misbruik

Geplaatst: vrijdag 20 januari 2012 om 00:30 | Views: 12253

Auteur: Persbericht

VEENDAM/PEKELA - Het rapport ‘Seksueel misbruik van minderjarigen in de Rooms Katholieke Kerk’ dat een commissie onder leiding van Wim Deetman onlangs publiceerde, laat een groep zondige geestelijken en onverantwoordelijke leiders zien. De commissie maakt melding van klachten over het gedrag van wijlen Mgr. Niënhaus, die geruime tijd hulpbisschop is geweest en namens de Bisschoppenconferentie onderwijsreferent.

Uiteraard absoluut onwetend over het voornoemde heeft op 5 juni 2007 de Stichting Katholiek Onderwijs Provincie Groningen (SKOPG) haar naam gewijzigd in de Mgr. Niënhausstichting.

De inhoud van het rapport van de commissie Deetman heeft het bestuur van de Mgr. Niënhausstichting direct doen besluiten de naam van de Stichting te veranderen en tevens geeft het bestuur te kennen dat met de kennis en feiten van nu grote spijt te hebben over de naamgeving van destijds.

Het bestuur is zich aan het beraden over een nieuwe naam en de voorbereidende werkzaamheden voor de wijziging zijn in gang gezet en wij hopen z.s.m. onze nieuwe naam te kunnen presenteren.

Voor zover slachtoffers de huidige naamstelling van onze Stichting als pijnlijk (hebben) ervaren, doet ons dat veel verdriet!

Het bestuur van de Mgr. Niënhausstichting.

Ter info:
In Veendam behoren de Mgr. Bekkersschool en Jenaplanschool In de Manne tot de stichting. In Oude Pekela is dat de St. Willibrordusschool.

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

Nagenieten van Rock On: uitgebreide fotoreportage 4 juli 2026
Rock On Outdoor beleeft geslaagde openingsavond, vandaag volgt spetterende finale
Rock On Outdoor viert vijfjarig jubileum met grootste editie ooit
Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen
Bewegen is leuker als je het samen doet! Kom elke dinsdag gratis trainen in de Beweegtuin!
Bronzen seizoensafsluiting voor acrotrio SV Dynamica
Pekela schiet Westerwolde te hulp met tijdelijke nachtopvang
Vrijwilligers WSS opnieuw actief tijdens TT Assen: 'Nait soezen, mor kop d'r veur'
VV Pekelder Boys viert 80-jarig jubileum met geslaagd feestweekend
De groeiende populariteit van online vrijetijdsbesteding in Pekela
586 verkeersboetes in Pekela, goed voor € 167.888,00
FOTOREPORTAGE Classic Demorace Holland Marsh Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Echtpaar Spieard 60 jaar getrouwd

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

5v79gts4cgoa9qpoqbv82e7616